W latach siedemdziesiątych MARCEL MÉZY sam jako rolnik wraz z grupą innych rolników zakończył badania nad koncepcją produktów BACTERIOSOL i BACTERIOLIT. Środki te produkowane są z myślą o rolnikach i hodowcach. Złożone z mikroorganizmów – symbiozy mikrofauny i mikroflory, podnoszą walory mineralne i próchnicze wszystkich form materii organicznej zawartej w glebie albo dostarczonej do gleby. Informacja o dokonanym odkryciu i wynikach badań bardzo szybko dotarła do innych rolników w kraju jak również do rolników krajów sąsiednich, zainteresowanych uzyskaniem optymalnych rezultatów swoich upraw.  Dzisiaj ci rolnicy, liderzy nowej formy rolnictwa, produkcji i ekologii biorą udział w rozpowszechnianiu swoich rezultatów i spostrzeżeń.  Z tej koncepcji w 1992r.  narodziła się firma SOBAC- producent środków do upraw, obecny przewodnik ekonomicznego i ekologicznego postępu. Proponuje nam rozwiązania idealne dla rolnictwa, które napotyka nowe przepisy związane z zarządzaniem środowiskiem oraz z wykorzystywaniem takich zasobów jak woda, zapewniając tym samym długotrwałość gospodarstwu oraz żywność naszej planecie.

„Kiedy próchnica zniknie, człowiek zniknie”. Marcel Mézy oraz firma Sobac zrozumieli to już dawno. Prawdziwym wyzwaniem jest rozwój gospodarki, która połączy postęp ekonomiczny i społeczny i będzie dbać o środowisko, które będzie stanowić spuściznę jaką należy przekazać przyszłym pokoleniom. To jest definicja zrównoważonego rozwoju.

Z preparatami Bacteriolit i Bacteriosol wynalezionymi przez Marcela Mézy, firma Sobac jest prekursorem zrównoważonego rolnictwa poprzez wykorzystanie tegoż wynalazku, który zrewolucjonizował świat rolnictwa, sprzyjając rozwojowi niezależnego rolnictwa; rolnictwa, które jest rentowne dla rolnika i jednocześnie korzystne dla środowiska.

Wraz z rozwojem firmy oraz potwierdzeniem skuteczności produktów Bacteriosol oraz Bacteriolit przez setki zadowolonych klientów, firma SOBAC wkraczała na kolejne rynki m.in. rynek Polski. Tak powstała francusko- polska spółka BMS- AGRIPOL, która posiada w swojej ofercie produkty Bacteriosol oraz Bacteriolit, by również polskie rolnictwo mogło korzystać z odkryć i rozwoju francuskiego pioniera rolnictwa- Marcela Mézy.

Galeria upraw

Copyright BMS Agripol sp. Z.O.O

Power Pc